Pacienții cronici, cei incluși în programele naționale de sănătate și persoanele aflate în urgențe medico-chirurgicale se numără printre categoriile exceptate de la regula neplății primei zile de concediu medical

Nicușor Dan a promulgat vineri legea prin care prima zi de concediu medical va fi plătită în anumite situații, scrie antena3.ro. Măsura privind neplata acesteia a intrat în vigoare la începutul anului.

Actul normativ aprobă Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 91/2025 privind stabilirea unor măsuri în cadrul sistemului de sănătate.

Cine beneficiază de plata primei zile de concediu medical

Noua lege prevede că prima zi de concediu medical va fi achitată în cazul mai multor categorii de pacienți. Modificarea vizează pacienții considerați vulnerabili sau aflați în situații speciale.

Printre beneficiari se numără:

  • pacienții cronici, persoanele incluse în programele naționale de sănătate, pacienții care beneficiază de spitalizare de zi
  • cei care ajung în situații de urgențe medico-chirurgicale

Proiectul de lege privind exceptarea acestor categorii de la prevederile referitoare la neplata primei zile de concediu medical a fost adoptat de Camera Deputaților în urmă cu trei săptămâni.

Alexandru Rogobete: „Nevoia de protecție este și mai mare”

Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, anunța la momentul adoptării proiectului că excepțiile au fost propuse de Ministerul Sănătății și introduse în Parlament de aleși.

„Astăzi s-au votat în Plenul Camerei Deputaților excepțiile propuse de Ministerul Sănătății și care au fost introduse de colegii parlamentari: prima zi de concediu medical va fi plătită acolo unde nevoia de protecție este și mai mare: pacienți cronici, pacienții incluși în programele naționale de sănătate, pacienții care beneficiază de spitalizare de zi, urgențele medico-chirurgicale”, a transmis Alexandru Rogobete într-un mesaj publicat pe Facebook.

Măsura privind neplata primei zile a intrat în vigoare în februarie

Decizia ca prima zi a concediului medical să nu mai fie plătită pentru majoritatea angajaților din România a fost adoptată de Guvern la finalul anului trecut, prin Ordonanță de Urgență.

Măsura a fost aprobată în ședința de Guvern din 30 decembrie. A intrat în vigoare în luna februarie 2026.