Lucrările de deszăpezire continuă pe Transfăgărășan, anunță Direcția Regională de Drumuri și Poduri Brașov. Reprezentanții instituției speră să deschidă celebra șosea în a doua parte a lunii iunie.
Mai e puțin până la deschiderea Transfăgărășanului
Vești bune de pe Transfăgărășan. DRDP Brașov anunță că lucrările de deszăpezire a șoselei continuă între Bâlea Cascadă și Bâlea Lac.
Conform reprezentanților direcției, operațiunile continuă cu toate forțele pentru ca șoseaua să fie deschisă cât mai curând. DRDP Brașov anunță că darea în trafic a sectorului Bâlea Cascadă – Bâlea Lac ar putea avea loc în a doua jumătate a lunii.
Vă reamintim că, anul acesta, drumarii au început mai târziu deszăpezirea față de alți ani, din cauza stratului gros de zăpadă și a condițiilor meteo nefavorabile.
Vezi această postare pe Instagram
