UPDATE: DOUĂ CAZURI DE LEPRĂ ÎN ROMÂNIA, DUPĂ 44 DE ANI. Au apărut la Cluj-Napoca
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a confirmat primul caz de lepră în România din 1981. A fost depistat la Cluj-Napoca, la o femeie din Asia care lucra ca maseuză la un salon SPA. Alte 3 colege de-ale ei, tot din Asia, sunt suspectate a avea aceeași boală.
Citeşte mai mult
