Asociația Pro Infrastructură (API) critică Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) pentru că nu a realizat o soluție de descărcare a traficului din lotul 4 al A0 Nord în DN3 astfel încât noul lot să poată fi dat în folosință. În lipsa acestei soluții, lotul de autostradă, important pentru brașoveni, rămâne la stadiul de „autostradă muzeu” până la finalizarea lotului 3 al A0 Nord.

Asociația Pro Infrastructură critică CNAIR

Lotul 4 al autostrăzii A0 Nord este în proces de finalizare, însă acesta va rămâne „muzeu”. Deși lotul construit de UMB va fi terminat cu 7 luni întârziere, CNAIR nu a reușit să găsească o soluție astfel încât să poată fi utilizat.

API a criticat pe pagina sa de Facebook acest aspect, din cauza căruia 4,7 km de autostradă vor rămâne la stadiul de „muzeu”. Reprezentanții asociației notează că presiuni pentru realizarea unei descărcări provizorii în DN3 au fost făcute încă de anul trecut.

„Să ne bucurăm așadar de frumosul muzeu de autostradă lung de 4,47 km dintre A2 și DN3 timp de măcar două luni de zile, fiindcă nu-i vedem pe chinezi în stare să finalizeze mai devreme de august pasajul de pe DN3 peste A0, punctul critic al șantierului, plus restul lucrărilor care au mai rămas pe cei 8,6 kilometri până în Afumați (DN2).

Contractul cu UMB a fost semnat în urmă cu aproape 6 ani, pe 31.08.2020. Prima autorizație de construire a fost emisă în aprilie 2023, iar cea de-a doua, cea mai importantă, abia în aprilie 2024, care prevede execuție în 18 luni, deci termen contractual de finalizare: octombrie 2025”, au scris reprezentanții API pe Facebook.

Și lotul 3 are întârzieri semnificative

Lotul 3 din A0 Nord (Pantelimon–Afumați) este construit de către constructorul chinez China Civil Engineering Construction Corporation. Acesta face legătura între lotul 2, deschis în decembrie 2024 în zona localității Afumați, și Pantelimon.

În prezent, chinezii au mobilizat în jur de 150 de muncitori pe șantier, iar stadiul fizic a ajuns la peste 80%. Lungimea tronsonului este de 8,6 km.

Ordinul de începere a lucrărilor pe acest lot a fost dat pe 22.05.2023 și prevedea 12 luni de proiectare și 18 luni de execuție. Abia în 06.08.2024 s-a emis și a doua autorizație de construire aferentă restului lotului, mai bine de 6 kilometri.

Termenul contractual de finalizare actualizat a expirat la începutul lunii februarie 2026. Oficialii din transporturi speră ca lotul să fie deschis la finalul verii.

Cele două loturi sunt extrem de importante pentru brașoveni, deoarece vor permite circulația neîntreruptă de la Ploiești la Constanța doar pe autostradă. Astfel, timpul petrecut de brașoveni și prahoveni în drumul spre mare va scădea semnificativ.